Logo Mind Insight

 Anasayfa / İş Analitiği Çözümleri

Logo Mind Insight


Esnek mimarisi, kolay kullanımı ve interaktif görsel ögeleri ile kullanıcılara gerçek zamanlı veri analizi imkanı sunan Logo Mind Insight, hızlı, etkin ve kolay tasarımı sayesinde dağınık yapıdaki verilerin, grafik, harita ve tablo gibi çeşitli şekilllerde görüntülenmesini sağlar.

Dashboard Özelliği

Basit ve kullanıcı dostu "dashboard" lar sayesinde, işletmenizin hızlı bir şekilde veri analizi gerçekleştirebilmesini sağlar.

Sürükle-Bırak Özelliği ile İşlem Kolaylığı

Logo Mind Insight veri indeksleme motoru ve akıllı görsellerin kombinasyonu ile veri boyutları arasındaki tüm ilişkileri analiz eder. Geleneksel yaklaşımlarda ve klasik sorgu bazlı veri modellerinde gizli kalmış noktaları keşfetmenizi sağlar.

Çoklu Veri Kaynaklarına Hızlı Erişim

Logo Mind Insight çoklu veri kaynaklarına performanstan ödün vermeden geniş kapsamlı bakış açısı kazandırır. 

İstenilen Cihazdan ve Yerden Erişim İmkanı

Logo Mind Insight herhangi bir ek geliştirme yapmadan istenilen cihaza adapte olurken; masaüstü bilgisayardan başlanılan analizlere tabletlerden ve akıllı telefonlardan devam etme imkanı sağlar. 

Storytelling Özelliği

Logo Mind Insight Storytelling özelliği ile analiz sonuçlarını görsel bileşenlerle paylaşabilir, takım arkadaşlarınızla iletişiminizi ve iş birliğinizi geliştirebilirsiniz. 

İnteraktif Raporlama

İnteraktif raporlama sayesinde, farklı birimlerden çalışanlar aynı anda aynı rapor üzerinde çalışarak; işletmenizin hızlı bir şekilde rapor üretmesini sağlar.

Veri Entegrasyonu

Sahip olduğu kolay veri entegrasyonu sayesinde, işletmenizin her biriminden gelen farklı veriyi bir çatı altında analiz edebilmenizi sağlar. 

Dashboard

Karar vericilerin işletmelerine yön vermeleri için ihtiyaç duydukları girdiyi sağlar. Aynı zamanda yöneticilerin, kurumlarındaki farklı departmanların katkılarını izlemelerini, bütün sistemleri anında görebilmelerini ve sonuç olarak verimlilik/verimsizlik ölçümleri yaparak ve olumsuz eğilimleri tespit edip düzelterek, bilgiye dayalı kararlar vermeleri dashboard üzerinden gerçekleşir. LOGO Mind ile kullanıcılar, görselliği yüksek tek bir ekrana sürükle-bırak yöntemi ile interaktif raporlar ve grafikler oluşturabilir, çeşitli grafik arayüzlerinden faydalanabilir, hatta isterlerse başka bir bir web sayfası içeriğini de görüntüleyerek iş özetlerine ulaşmalarını sağlayacak analizler yapabilirler.

Rapor Tasarlayıcı

Kullanıcılar düzenli ve sezgisel bir biçimde rapor oluşturmak amacıyla veri toplama, düzenleme ve görüntülenmesinde grafik ve metin temelli tasarım araçlarını kullanarak, etkileşimli bir biçim de rapor tasarımını gerçekleştirebilirler.

LOGO Mind teknik bilgisi olmayan kullanıcıların kullanımı kolay, web tabanlı, sürükle-bırak kolaylığında rapor oluşturmalarına, raporlara biçim vermelerine ve bunları dağıtmalarına olanak sağlar. Böylece analiz edilmesi kolay bilgi, son derece interaktif bir biçimde sunulmuş, kullanıcılar sürekli bir bilgi akışına sahip olur ve yönetsel kararları daha iyi alabilirler.

İleri Düzey Veri Analizi

LOGO veri kaynaklarını kullanarak tablo oluşturma, sınıflandırma, filtreleme ve grafiğe dönüştürülmesi amacıyla yüksek hızlı bellek içi (In-Memory) veri hesaplama altyapısı kullanılarak dinamik (Ad-Hoc) analizler yapabilme imkanı sağlar.

İnteraktif Raporlar

LOGO Mind ile kurumsal kullanıcılar çıktı almak ya da çevrimiçi görüntülemek üzere grafik ve tablo içeren interaktif raporlarını hızlı bir biçimde oluşturabilirler. Tarayıcı tabanlı interaktif görüntüleyici, sürükle-bırak yöntemiyle kullanıcıların rapor veri havuzundan filtreleme, sınıflandırma, başlıklandırma ve sütun yapılarında biçimlendirme yapmalarına imkan tanır.

Veri Kümesi (Metadata) Katmanı

Veri kümesi, veri ile ilgili yapılandırılmış bilgidir; veriyi bulmayı, açıklamayı, yönetmeyi ve verinin belirli parçalarıyla çalışmayı kolaylaştırır. Veri kümesi katmanı ile kurumsal kullanıcılar teknik altyapı ve bilgiye ihtiyaç duymaksızın kendi raporlarını oluşturabilirler ve raporları analiz edebilirler.

Rapor Yönetimi

Rapor Hizmetlerinin en büyük avantajlarından biri, raporları ve ilgili ögeleri, merkezi bir konumdan yönetebilmesidir. LOGO Mind, merkezi bir havuzdan dahili olarak rapor derleme, saklama, takvimlendirme ve dağıtma imkanı sunar.

Denetim Kaydı

İş zekası sunucusunda hangi kullanıcının ne yaptığını görmek için, kullanılan her türlü rapor, dashboard veya analitik görüntülemeyi takip eder ve bunları kayıt altına alır.

Rapor Çıktıları

LOGO Mind kullanıcı tercihlerine cevap vermek ve mümkün olan en iyi analizi gerçekleştirebilmek için kurum bilgilerini kullanır ve raporları otomatik olarak HTML, PDF, Excel vb. farklı çıktı formatlarında oluşturur. Tüm rapor ögeleri rapor içerisinde istenilen yapı ve formatta korunur.

Mobil Erişim

LOGO Mind, iOS, Android ve Windows mobil işletim sistemlerini tercih eden kurumsal kullanıcılara, raporları görüntüleme, onlarla etkileşim kurma, dokunmatik tarayıcı desteği kullanarak tabletlerde rapor oluşturma ve veri analizi yapma fırsatı tanır. Bu seçenek sayesinde kullanıcılar işletme içerisinde bulunmak zorunda olmadan istedikleri yerden, istedikleri zaman şirket verilerini analiz edebilirler.