Diva Channel

 Anasayfa / Perakende Çözümleri

Diva Channel


Perakende Sektörüne Özel Etkin Satış Kanal Yönetimi Çözümü

Perakende sektörü için özel olarak tasarlanmış satış kanal yönetimi çözümü olan Diva CHANNEL, tüm perakende satış kanal yönetimi süreçlerinizin etkin yönetimini ve otomasyonunu sağlar.

Perakende Sektörüne Özel Tasarlanmış Yapısıyla Tüm Süreçlerin Etkin Yönetimi

Diva CHANNEL’ı merkeziniz ve merkezinize bağlı mağazalarınızda, franchise kapsamındaki satış noktalarınızda, bayilerinizde internet üzerinden erişerek kullanabilir; sunduğu kanal yönetimi yapısı ile tüm noktalarınızın birbirleriyle verimli bir şekilde çalışmasını sağlayarak kanalınızı etkin şekilde yönetebilirsiniz. Diva CHANNEL’ın perakende sektörünün dinamizmine tam uyum sağlayacak şekilde tasarlanan yapısı ile stoklarınızı kanal içerisinde optimum şekilde dağıtarak stok devir hızınızı artırabilir, iş süreçlerinizi düşük maliyetlerle hızla optimize edebilir ve artan müşteri taleplerinize kolayca uyum sağlayabilirsiniz.

Gelişmiş Bulut Teknolojisi ile Azalan Donanım Maliyeti

Diva CHANNEL’ın global standartlarda gelişmiş bulut teknolojisi sayesinde terminal, sunucu gibi donanım yatırımı yapmanıza gerek kalmaz. Bilgiler size özel ayrılan bir bulutta güvenle kaydedilir, korunur ve yedeklenir. Bu sayede hem ilk yatırım maliyetinden kurtulur hem de asıl faaliyet konularınıza odaklanarak operasyonel verimliliğinizi artırabilir ve her zaman en güncel sürümü kullanabilirsiniz.

Etkin Stok Yönetimiyle Müşteri İhtiyaçlarına Göre Planlama

Merkez ofisinizin tüm stoklara her an, her ortamda ulaşabilmesine olanak tanıyan Diva CHANNEL ile stok durumuna göre atılacak adımlarınızı planlayabilir ve sağlanan bu platform ile müşterilerinize hızla cevap verebilirsiniz. Kanalınıza yönelik farklı farklı kampanya ve indirimler tanımlayarak satışlarınızı artırabilir, Logo Analitik Raporları Çözümleri ile kanaldaki tüm kampanya ve satış hareketlerinin sonuçlarını ve verimliliğini izleyebilirsiniz.

Kapsamlı Bilgi Akışı ile Artan Müşteri Memnuniyeti

Diva CHANNEL’ın ortak müşteri veri tabanı sistemi ile tüm noktalarınızdan müşterilerinize eksiksiz hizmet verebilir ve detaylı analizler yapabilirsiniz. Satış noktalarınızdan alışveriş yapmış olan müşterilerinizin bilgilerini, aldıkları ürünleri, istek ve taleplerini tek bir platform üzerinden izleyebilirsiniz. Müşteri bilgileri ve alışveriş alışkanlıklarına göre müşterilerinizi gruplayabilir, gelecek dönemler için kampanyalar planlayabilir, sadakat çalışmaları yapabilir ve popüler sadakat programı uygulamalarını Diva CHANNEL ile entegre olarak yönetebilirsiniz.

Satış Noktalarının Merkez ile Kesintisiz İletişiminin Sağlanması

Diva CHANNEL ile merkezinizden tüm satış noktalarınızdaki işlemleri gözlemleyebilir, raporlar alabilir ve yapılan değerlendirmelerin sonuçlarına göre ürün fiyatlarındaki değişiklikleri, anlık ve dönemsel kampanyaları tüm satış noktalarınızda aynı anda uygulamaya alabilirsiniz. Satış noktası bazında ödeme seçeneklerini belirleyebilir, depolar arası transfer yapabilecek satış noktalarını seçebilir ve gruplayabilirsiniz. Ayrıca merkezinizde kullandığınız ERP ürünlerinizle ve ilgili diğer sistemlerinizle entegrasyon sağlayarak kusursuz bir perakende yönetim sistemine sahip olabilirsiniz.

Omnichannel Stratejinize Uyumlu Platform ile Kusursuz Alışveriş Deneyimi

Diva CHANNEL iş süreçlerinizi birbiriyle bağlantılı ve dijital hale getirerek; internetten satın alınan bir ürünün stoğu uygun olan mağazadan/bayiden teslim alınması (click&collect), ortak depodan teslimatı (3PL), internetten siparişi verilen ürünlerin stoğu olan bir satış noktasından müşteri adresine teslim edilmesi, istenilen mağazadan iade edilmesi ve ürün değişiminin gerçekleştirilmesi gibi omnichannel (çok yönlü kanal) stratejisine uygun yapıtaşlarını barındırır ve kurgularınız doğrultusunda gerçekleştirir. Bu sayede müşterilerinize tüm noktalarınızda aynı alışveriş deneyimini sunabilirsiniz.

Lojistik Süreçleri İşin Uzmanlarına Bırakarak Operasyonel Maliyetlerde Azalma

Diva CHANNEL’ın, 3PL (Üçüncü Parti Lojistik) firmaları ile uyumlu çalışan altyapısı sayesinde operasyonel maliyetlerinizi azaltılabilir, lojistik süreçlerinizin kalitesini yükseltebilirsiniz. Diva CHANNEL, Türkiye’nin önde gelen lojistik şirketleri ile gerçekleştirilen entegrasyonlar sayesinde nakliye, depolama, stok kontrol ve iç dağıtım gibi faaliyetleriniz için gerekli olan tüm platformu sağlar. Bu sayede depolama, taşıma gibi yüksek maliyet ve kaynak gerektiren yatırımlarınızı tasarrufa dönüştürebilir, sunulan yönlendirme yeteneğiyle süreçlerinizi hızlı ve verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.

Güncel Ödeme Sistemleri ile Tam Uyumlu Çalışma

Güncel ödeme, tahsilat sistemleri ve ilgili mevzuatlar kapsamında değişen yapıya uygun olarak geliştirilen Diva CHANNEL, bu sistemler ile entegrasyon sağlamakta ve tam uyumlu çalışmaktadır.

e-Arşiv ve e-Fatura Entegrasyonuyla Mevzuatlara Tam Uyum

Logo e-Arşiv ve e-Fatura çözümleriyle entegrasyonu sayesinde merkeziniz ve merkezinize bağlı mağazalarınızda, franchise kapsamındaki satış noktalarınızda, bayilerinizde e-Mevzuatlara tam uyum sağlayabilirsiniz.